Опубліковано

VW і виробник акумуляторів Northvolt, який підтримує Goldman, отримають фінансування в розмірі 1,1 мільярда доларів.

VW і виробник акумуляторів Northvolt отримають фінансування в розмірі 1,1 мільярда доларів.

Виробник акумуляторів для електромобілів Northvolt у вівторок оголосив про збільшення фінансування на 1,1 мільярда доларів США, у якому взяли участь цілий ряд інвесторів, включаючи Volkswagen і Goldman Sachs Asset Management.

У заяві шведської компанії Northvolt йдеться, що конвертована купюра на суму 1,1 мільярда доларів буде використана для фінансування «розширення виробництва акумуляторних елементів і катодного матеріалу в Європі для підтримки швидко зростаючого попиту на батареї».

Серед інших інвесторів, які беруть участь у залученні, — Baillie Gifford, Swedbank Robur, PCS Holding і TM Capital.

Компанія Northvolt нещодавно заявила, що її перша гігафабрика Northvolt Ett почала комерційні поставки європейським клієнтам. Фірма каже, що має замовлення на суму 55 мільярдів доларів від таких компаній, як Volvo Cars, BMW і Volkswagen.

Гігафабрики – це підприємства, які масово виробляють акумулятори для електромобілів. Вважається, що цей термін винайшов генеральний директор Tesla Ілон Маск.

Останнє оголошення Northvolt про фінансування відбувається в той час, коли великі європейські економіки планують відійти від транспортних засобів, що працюють на дизелі та бензині.

Великобританія, наприклад, хоче припинити продаж нових дизельних і бензинових автомобілів і мікроавтобусів до 2030 року. З 2035 року всі нові автомобілі і мікроавтобуси повинні мати нульовий рівень викидів у вихлопній трубі. Європейський Союз, з якого Великобританія вийшла 31 січня 2020 року, переслідує аналогічні цілі.

Оскільки кількість електромобілів на наших дорогах зростає, конкуренція за розвиток заводів, здатних виробляти акумулятори для електромобілів у великих масштабах, посилюється, і такі компанії, як Tesla та VW, прагнуть закріпитися в цьому секторі.

У заяві, опублікованій у вівторок, генеральний директор і співзасновник Northvolt Пітер Карлссон, який раніше працював на Tesla, позитивно оцінив майбутнє.

«Поєднання прийняття політичних рішень, ще більш твердих зобов’язань клієнтів щодо переходу на електромобілі та дуже швидкого зростання споживчого попиту на більш чисті продукти створили ідеальний шторм для електрифікації», — сказав він.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році продажі електромобілів досягли 6,6 мільйона. У першому кварталі 2022 року продажі електромобілів досягли 2 мільйонів, що на 75% більше, ніж за перші три місяці 2021 року.